گزارش تصویری از گردهمایی ویژه هفته دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران و بسیجیان

به گزارش روابط عمومی پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، به همت پایگاه بسیج الغدیر همایش نکوداشت ایثارگران، بسیجیان و جهادگران هشت سال دفاع با حضور رئیس، جانبازان، کارمندان، بسیجیان و مدیران سازمان در آمفی تئاتر مجتمع برگزار گردید.

در این مراسم مهندس صلواتی رئیس سازمان در بیاناتی ضمن عرض خیرمقدم، یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس خصوصاً شهدای گرانقدر و والامقام آن دوران را گرامی داشتند و بیان کردند که حماسه دفاع مقدس باید همواره زنده نگه داشته شود، چرا که این حماسه جاویدان باید به نسل جوان منتقل شود تا با رشادت ها و فداکاری های رزمندگان دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

دیگر سخنران این مراسم جانباز و راوی هشت سال دفاع مقدس حاج حبیب کریمی اظهار داشت: دفاع مقدس خود یک نهضت است، و همانطوری که اسلام با رحلت پیامبر (ص) به پایان نرسید و کربلا نیز با شهادت امام حسین (ع) تمام نشد، دفاع مقدس نیز با پایان جنگ به پایان نرسیده است؛ چرا که ما با این جنگ یک نهضت راه اندازی کردیم که پیام رسانانش راویان هستند.

همچنین در این مراسم با حضور مسئولین حاضر در همایش از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و بسیجیان نمونه و برندگان مسابقات ورزشی هفته دفاع مقدس با اهدا لوح و هدایا تقدیر به عمل آمد.

 

«دیدار و تکریم خانواده معظم شهدای دفاع مقدس»

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:

به مناسبت هفته دفاع مقدس و در راستای پاسداشت و گرامیداشت مقام شامخ شهدا،مهندس موسی اسماعیلی فرمانده پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی به همراه روحانیت و مدیران سازمان با خانواده های معظم شهدای والامقام عباس رمضان پور و خیرالله رضوانی فر دیدار و با اهدای لوح تقدیر از خانواده های معزز تجلیل بعمل آوردند.

در این بازدیدها خانواده محترم این دو شهید ضمن تشکر و خیر مقدم به فرمانده بسیج الغدیر و مدیران همراه با بیان خاطراتی از فرزند شهیدشان و نحوه زندگی آن بزرگواران این مجلس را مزین کردند.

در این دیدار که مهندس اسماعیلی و همراهان سعادت برپایی نماز جماعت ظهر را در منزل خانواده یکی شهدا را داشتند، ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک هفته دفاع مقدس و تشکر از فداکاری ها، صبر و استقامت آنان، شهدا را مایه عزت و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند و عنوان کردند: « شهدا با بصیرت، ولایت مداری،شجاعت و از خودگذشتگی ضمن زنده نگه داشتن راه شهدای کربلا، موجب رشد و بالندگی انقلاب اسلامی و ترویج آن در جهان شدند.»

 

تجدید میثاق شورا و بسیجیان پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج با آرمان های شهدا در گردهمایی بزرگ دفاع مقدس

 

عکس از علی صنعتی مقدم

پیام سرپرست فرماندهی پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و تشریح برنامه ها:

به گزارش روابط عمومی پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج،

مهندس اسماعیلی سرپرست فرماندهی پایگاه بسیج الغدیر فرمودند: دفاع مقدس چشمه ای است که از قله کربلا جاری گردید و فرهنگ عاشورایی را سبک زندگی شهدا ورزمندگان نمود.

دنیا گریزی و ساده زیستی ، بصیرت بخشی ، عدالت طلبی مسئولیت پذیری ، ولایت مداری ، امر به معروف و نهی از منکر ، پاسداری از نظام و شهادت طلبی از شاخصه های سبک زندگی شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است.

آن عزیزان با ارئه سبک زندگی متاثر از مکتب امام حسین(ع) ، والاترین خدمت را به جامعه اسلامی ارائه کردند و از بالاترین موهبت الهی یعنی جان خود دست شسته و آن را آگاهانه تقدیم اسلام نمودند.

مهندس اسماعیلی ضمن تشکر از حمایت های بی دریغ ریئس محترم سازمان حمل و نقل ریلی جناب آقای مهندس صلواتی و زحمات خالصانه تمامی بسیجیان عزیز ، برنامه های پایگاه بسیج الغدیر در هفته دفاع مقدس را بشرح ذیل اعلام کردند:

۱- شرکت شورا و بسیجیان پایگاه در گردهمایی بزرگ دفاع مقدس

۲- برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت هفته دفاع مقدس

۳- دیدار و تکریم خانواده شهدای دفاع مقدس

۴- برگزاری مراسم باشکوه دفاع مقدس و تقدیر از بسیجیان

 

گزارش تصویری از ویژه برنامه ها و مراسمات محرم در سازمان حمل و نقل ریلی

محرم در تاریخ بشر، روزی است که شاید بتوان آن را تقابل حقیقی خیر و شر، فارغ از هر اسطوره و افسانه‌ای دانست.

محرم روزهای است که یک سوی میدان، مردی از پاکان عالم به همراه یاران خود قرار می‌گیرد و در سوی دیگر سپاهی که به خاطر چیزی جز کینه و هواهای دنیوی و نفسانی به جنگ با وی نیامده‌اند.

غم و اندوه و مصیبت در یک طرف و ظلم و شقاوت و وحشی‌گری در طرف دیگری بوده است. تقابل مظلومیت و ظلم تمام عیار منجر به خلق صحنه‌های دردناکی شده‌است که یادآوری آنها باعث حزن و اندوه شدید می‌شود و انسان را به گریه می‌اندازد؛ از این دیدگاه کربلا مساوی با اندوه و گریه است.

خلق صحنه‌های بی‌بدیل از قهرمانان این حادثه باعث شده‌است که از این نگاه کربلا داستان پهلوانی و مردانگی انسان‌هایی باشد که تا آخرین نفس بر عهد خود باقی بودند و جان را فدای عهد خویش کردند.

در این راستا گزیده ای از ویژه برنامه ها و مراسمات محرم در سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج را با زبان تصویر بیان می نماییم:

                                       

 

برگزاری پنجاه و ششمین جلسه کار گروه فنی و اجرایی خط۲ قطار شهری با حضور اعضاء ناظر شورای اسلامی شهرکرج

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:

پنجاه و ششمین جلسه کار گروه اجرایی و فنی خط۲ در کارگاه مرکزی این پروژه برگزار گردید.

این جلسه با حضور مهندس خلیلی اردکانی ، مهندس احد رسولی دو عضو ناظر شوراری اسلامی شهر کرج، مهندس صلواتی رئیس سازمان ، مدیران ، مشاور و پینمانکار پروژه همراه بود.

در این جلسه گزارش پیشرفت عملیات اجرایی پروژه خط ۲ به حاضرین جلسه توسط پیمانکار ارائه گردید و چگونگی تزریق نقدینگی طبق اولویت و زمانبندی طراحی شده به پروژه مورد بحث و برنامه ریزی قرار گرفت.

در این جلسه مهندس صلواتی از حضور و حمایت های شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج قردانی کرد و بیان داشتند:

باتوجه به هماهنگی و قول های داده شده با تزریق ماهانه ۱۰ میلیارد تومان به پروژه ، جبهه های کاری خط سه شیف کار کرده و نیروهای فعال در پروژه به ۱۰۰۰ نفر خواهد رسید و به امید پروردگار بزرگ به زمان بهره برداری روز به روز نزدیکتر خواهیم شد.

در ادامه نیز مهندس احد رسولی و خلیلی اردکانی به همراه رئیس سازمان از انبار نمونه مصالح پروژه بازدید بعمل آوردند.

در پایان مهندس احد رسولی عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان همراهی شوراری اسلامی شهر کرج ادامه دار خواهد بود و در کنار پروژه قطار شهری حضور خواهیم داشت تا مردم عزیز شهرمان از نعمت قطار شهری بهره مند شوند از پروژه و روند پیشرفت اجرایی از نزدیک بازدید نمودند.

 

 

برگزاری پنجاه و پنجمین جلسه کار گروه اجرایی و فنی پروژه خط ۲ مترو با حضور دکترخلیلی اردکانی عضو ناظرشورای اسلامی شهر کرج

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:

پنجاه و پنجمین جلسه کار گروه اجرایی و فنی پروژه خط ۲ مترو با حضور دکترخلیلی اردکانی  عضو ناظرشورای اسلامی شهر کرج در سازمان حمل و نقل ریلی در محل کارگاه مرکزی پروژه برگزار گردید.

در این جلسه نیز مهندس علی اصغر صلواتی رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج ، پیمارنکار و مشاور همچنین مدیران ارشد پروژه خط۲ حضور داشتند تا مسائل اجرایی و پیشرفت کار مورد بررسی قرار گیرد.

در ابتدا گزارش پیشرفت عملیات اجرایی پروژه خط ۲ به حاضرین جلسه توسط پیمانکار ارائه شد و در ادامه گزارش مربوط به بسته ۱۵۰ میلیاردی تجهیزاتی مورد نیاز جهت راه اندازی اولویت اول پروژه و شروع عملیات اجرایی پست بوستان جهان در دستور کار قرار گرفت.

در این راستا و نیاز پروژه به نقدینگی دکتر خلیلی اردکانی بیان داشتند:

با همت و تلاش ارکان پروژه تلاش به عمل آید تا با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهر کرج، ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار سفر استانی رئیس جمهور محترم به پروژه مترو محقق گردد و نیز با فروش اوراق مشارکت و همدلی مسئولین استان البرز بتوانیم مشکلات نقدینگی پروژه بزرگ قطار شهری را بر طرف و بخشی از این پروژه را تا بهمن ماه ۹۹ به بهره برداری برسانیم.

در پایان دکتر خلیلی اردکانی اظهار داشتند: حضور و همیاری شهردار و شورای اسلامی شهر کرج در سرعت بخشیدن به این پروژه عظیم تا بهره برداری ادامه دار خواهد بود تا مردم بدانند که نماینده آنها در شورا اسلامی شهر دغدغه ای جز خدمت به آنها ندارد.

گزارش تصویری از بخش های اجرایی خط ۲ قطار شهری کرج در روز یکشنه سوم شهریور

برگزاری جشن بزرگ عید سعید غدیر و معارفه فرمانده بسیج پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی

مراسم جشن بزرگ عید سعید غدیر و معارفه مهندس اسماعیلی بعنوان فرمانده بسیج پایگاه الغدیر  در روز سه شنبه ۲۷  مرداد قبل از نماز ظهر و عصر در نمازخانه سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج برگزار شد.

این مراسم با حضور پرشور کارمندان،رئیس و مدیران سازمان و همچنین مهمانان ارجمند: جناب سرهنگ خان بابایی فرمانده سازمان بسیج کارمندان سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز و جناب سرهنگ قربانی فرمانده حوزه هشت بسیج حضرت سید الشهداء (ع) شهرداری کرج همراه بود.

این جشن و معارفه که با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید، خوشامدگویی توسط مهندس صلواتی رئیس سازمان حمل و نقل ریلی آغاز شد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی مسئول فرهنگی سازمان، با تبریک فرا رسیدن عید امامت و ولایت به عموم مسلمانان با تأکید بر اهمیت تأمل و تدبر در واقعه عظیم غدیر، اظهار داشتند: در روایتی پیامبر(ص) درباره امام علی(ع) می‌فرماید، «خداوند تبارک و تعالی برای برادرم علی(ع) فضایلی قرار داده است که به خاطر کثرت آن، قابل شمارش نیست؛ پس هرکس یک فضیلت از فضایل او را ذکر کند در حالی که به آن اقرار و اعتقاد داشته باشد، خداوند گناهان گذشته و آینده او را می بخشد؛ و هرکس یک فضیلت از فضایل او را بنویسد، ملائکه تا مادامی که، آن نوشته باقی باشد برای او استغفار می‌کنند و هرکس یک فضیلت از فضایل او را بشنود، خداوند گناهانی که با گوشش شنیده را می‌بخشد و هرکس نگاه کند به کتابی که فضایل حضرت علی(ع) در آن نوشته شده است، خداوند تمام گناهانی را که با چشم انجام داده است را می‌آمرزد».

مسئول فرهنگی سازمان با اشاره به جایگاه والای امام علی(ع) در پیشگاه خداوند، گفت: می‌توان از این روایت چنین فهمید، که امیرالمؤمنین(ع) به عنوان قرآن ناطق، همان خواص قرآن نازل را دارد که قرآن کریم است؛ لذا افتخار همه ما این

است که پیرو چنین حقیقت بزرگ اسلامیت هستیم و او را به عنوان امام و مقتدای خویش می‌شناسیم.

سپس در ادامه مسئولین محترم حکم ابلاغ مهندس اسماعیلی را بعنوان فرمانده پایگاه بسیج الغدیر سازمان حمل و نقل ریلی اهداء نمودند.

در پایان مدیحه سرایی مداح اهل البیت صورت پذیرفت و با طرح سوالاتی به حضارین جوایزی اهدا گردید.