بازدید سردار اکبریان و دکتر کلیوند نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از پروژه خط ۲ سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج

سردار اکبریان و دکتر کلیوند نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با حضور در کارگاه مرکزی پروژه خط ۲ سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج از نزدیک در جریان روند عملکردی این پروژه قرار گرفتند.

در این نشست نیز مهندس ارتقایی معاون عمرانی استاندار البرز،احمدی نژادسرپرست شهرداری کرج و دیگر ارکان پروژه خط ۲ حضور داشتند که علی اصغر صلواتی سرپرست سازمان به ارایه عملکرد سازمان پرداخت و پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی در بخش عمرانی ایستگاه های فاز اول را از جمله موضوعاتی بیان داشت که تا کنون به انجام رسیده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه قطار شهری کرج برای بهره برداری نیازمند چهار هزار میلیارد بودجه است، گفت: در حال حاضر یک هزار میلیارد به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی، با بیان اینکه  عملکرد ۱۰ ساله  قطار شهری کرج نسبت به دیگر کلانشهرها مطلوب نبوده است، زمان اتمام فاز اول پروژه قطار شهری در صورت تامین بودجه را سه سال اعلام کرد.

صلواتی افزود: قطارشهری کرج برای سرعت بخشیدن به کار خود نیازمند تزریق بودجه است و مسئولان مربوطه باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، کار کارشناسی صورت گرفته از اول آبان ماه سال گذشته تا کنون را ۵۵۰ هزار ساعت ذکر کرد و یادآور شد: در گذشته ۸۱ دستگاه برای پیشرفت پروژه فعالیت می کردند که با تزریق بخشی از بودجه در حال حاضر این آمار به ۴۲۱ دستگاه رسیده است.

صلواتی با بیان اینکه آمار نیروی انسانی نیز از حدود صد نفر به ۵۳۹ نفر رسیده است، عنوان کرد: در صورتی که بخواهیم در زمان مقرر پروژه را به اتمام برسانیم به بیش از سه هزار نفر نیروی انسانی نیاز داریم.

 

 در ادامه نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی اظهار داشتند: که در صورت واگذاری بهره برداری از ایستگاه های مترو به بخش خصوصی، رقابت ایجاد می شود و این موضوع نقش بسزایی در پیشرفت کار خواهد داشت.

باید صورت مساله را بدانیم چرا که اگر در مسیر غلط گام برداریم به پاسخ مناسب دست نیافته و خروجی مثبتی ذریافت نخواهیم کرد.دکتر کولیوند نیز با بیان اینکه ما نتوانستیم با مدیریت صحیح از توقف کار جلوگیری کنیم، تاکید کرد: شورا باید برای نجات شهرداری از بحران کمبود بودجه سراغ کمک های استانی برود.

این مسئولان در ادامه بر اصلاح قرارداد پروژه تاکید کردند و گفتند: بودجه مورد نیاز پروژه قطار شهری فراتر از میزان تعیین شده در قرارداد است و این تفاوت بودجه باید اصلاح شود.

دکتر کولیوند نیز بیان داشت که باید راهکاری برای نحوه تامین بودجه پروژه اندیشیده شود تا بتوانیم سریع تر این امکان ارزشمند حمل و نقل را در اختیار شهروندان قرار دهیم.

در پایان جلسه مسئولان حاضر از بخشی از پروژه خط ۲ قطار شهری بازدید کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کار گروه فاینانس ویژه پروژه سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج

صبح امروز پیرو جلسات کار گروه های مالی و تامین منابع جلسه کارگروه فاینانس در محل کارگاه مرکزی سازمان حمل ونقل ریلی برگزار گردید.

این جلسه با حضور مهندس صلواتی رئیس سازمان ، مدیران و کارشناسان مشاور کارفرما و پیمانکار صورت پذیرفت.

موضوع مورد بحث این جلسه نقشه راه و رفع موانع فاینانس و سرعت بخشیدن به امر فاینانس بود.

در پایان مهندس صلواتی بیان داشتن که این جلسات با قدرت بیشتر و سناریوی زمان بندی انجام پذیرد که خروجی آن سرعت بخشیدن به پروژه مترو شود تا مردم کرج از آثار آن بهره مند شوند.

 

 

 

 

برگزاری بیست و سومین جلسه کار گروه اجرایی و فنی جهت رفع موانع اجرایی و راه اندازی پروژه خط ۲ سازمان حمل ونقل ریلی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:
بیست و سومین جلسه کار گروه اجرایی و فنی جهت رفع موانع اجرایی و راه اندازی پروژه خط ۲ سازمان حمل ونقل ریلی در سالن جلسات سازمان با حضور دکتر احد رسولی عضو ناظرشورای اسلامی شهر کرج در سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج برگزار گردید.

 

در اين جلسه پيمانكار گزارش پيشرفت عمليات اجاري پروژه در بخش ساخت را ارائه كرد و گزارش نهايي سازي طراحي ها در جهت برطرف سازي موانع ادامه طراحي ها و تكميل آنها در بخش ساخت توسط مشاور كارفرما صورت پذيرفت.
در ادامه جلسه آخرين وضعيت املاك تحويل شده به پيمانكار و آغاز عمليات اجرايي در آنها ارائه گرديد.
مصوبات اين جلسه به كارگيري اساتيد مجرب جهت آموزش پيمان و رسيدگي به پروژه و نيز نهايي سازي تعداد ناوگان مورد نياز جهت بهره برداري فاز يك (ايستگاه ٤٥ گلشهر تا چهار راه طالقاني) و همچنين مراحل استملاك اراضي مورد نياز دپوي كمالشهر جهت تأييد نهايي اراضي بود.
در پايان دكتر رسولي از دغدغه هاي شورا جهت كنار هم و هم فكر بودن كارفرما ، مشاور و پيمانكار كه اين عمر باعث سريعتر شدن پيشرفت كار شده و موجب برطرف شدن موانع و بهره برداري جهت استفاده مردم عزيز كرج از مترو مي شود گفت و مهندس صلواتي رئيس سازمان حمل و نقلي شهرداري كرج بيان داشت كه با تمام توان همگي اركان پروژه شفاف و روشن براي پيشبرد كار و بهره برداري تلاش ميكنيم و خواهيم كرد تا مردم استان البرز از نعمت مترو بهره مند شوند و شهري بدون ترافيك و آلودگي داشته باشيم.

 

 

 

 

 

 

بازدید سرکار خانم بزنی بیرانوند عضو شورای اسلامی شهر کرج از پروژه خط ۲ سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:

سرکار خانم بزنی بیرانوند عضو شورای اسلامی شهر کرج از پروژه خط ۲ قطار شهری کرج  و از روند پیشرفت پروژه بازدید کردند.

در این بازدید ایشان بیان داشتند که تعامل شورا و شهرداری در شکل گیری روند رو به رشد پروژه قطار شهری اثرگذار بوده  و یکی از اولویت های اعضای شورای شهر کرج در دوره پنجم تکمیل و به ثمر رساندن پروژه های درون شهری است که پروژه قطار شهری نیز در صدر پیگیری ها قرار دارد.

در ادامه فرمودند: قطع یقین راه اندازی پروژه قطار شهری در حوزه های گوناگون تاثیرات شگرفی خواهد داشت و باید تلاش کنیم با همدلی و همراهی و جذب منابع مورد نیاز روند پیشرفت پروژه را سرعت ببخشیم.

 این عضو شورا در پایان بازدید نیز بابیان این که اعضای شورای اسلامی شهر کرج حمایت بسیار خوبی از پروژه قطار شهری و افتتاح خط ۲ داشته اند ابراز امیدواری کرد که این حمایت ها و پیگیری ها تا افتتاح کامل این پروژه ادامه داشته باشد.

 

 

 

 

برگزاری یازدهمین جلسه کارگروه املاک و تملکات جهت رفع مشکلات پروژه خط ۲ قطار شهری کرج

بنا بر گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:

صبح امروز یازدهمین جلسه کار گروه املاک و تملکات جهت رفع موانع و مشکلات موجود در پروژه خط ۲ قطار شهری کرج و بهبود روند نهایی سازی و تثبیت موقعیت های استملاکی در محل سالن جلسات سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج برگزار شد. 

 

 

 

مشاور ارشد رییس جمهور به همراه استاندار البرز و اعضای شورای اسلامی شهر کرج از پروژه قطار شهری این کلانشهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

صبح امروز اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور به همراه محمدعلی نجفی استاندار البرز و مدیران ارشد استانی و شهری با حضور در محل پروژه از روند عملیات اجرائی خط ۲ متروی کرج بازدید کردند.

ترکان در این بازدید بر لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت های استان البرز برای اتمام پروژه قطار شهری که طرحی بسیار مهم است تأکید کرد و ابراز داشت: استان البرز در کریدور و شاهراه ارتباطی ۱۴ استان کشور قرار دارد و از این حیث فشار زیادی به مجموعه راههای ارتباطی استان و شهر کرج وارد می شود ولی از این مسیر مهم هیچ گونه درآمدی نصیب استان نشده و باید با دریافت عوارض از این بزرگراهها، نسبت به توسعه سایر پروژه های ارتباطی اقدام کرد.

علی اصغر صلواتی، سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج در ادامه این جلسه با ذکر این موضوع که ظرفیت فعلی خط متروی تهران – کرج پاسخگوی مسافرت های موجود و سال های آینده نیست، درخواست اتصال خط ۶ متروی تهران را به خط در حال ساخت کرج مطرح کرد و در این خصوص اظهار داشت:  نامه ای با امضای مقیمی و نجفی استانداران تهران و البرز به معاون اول رئیس جمهور تهیه و ارسال شده است تا امکان مطالعات جامع این طرح فراهم شود .

در این طرح، ایستگاه شهر زیبا از خط ۶ متروی تهران به ایستگاه بوستان نقش جهان در خط ۲ کرج با طی مسیری ۳۰ کیلومتری به یکدیگر متصل و حجم عظیم ترددهای وسایل نقلیه شخصی به این خط منتقل می شود که تاثیر مستقیمی روی کاهش ترافیک، کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا خواهد داشت.

در ادامه ترکان با استقبال از این طرح پیشنهاد کرد: هزینه اجرای این پروژه از محل صرفه جویی در مصرف سوخت تأمین شود و وزارت نفت از چنین پروژه هایی استقبال می کند.

در این جلسه محمدحسین خلیلی اردکانی عضو شورای اسلامی شهر کرج طی سخنانی از روند اجرایی پروژه خط ۲ ابراز رضایت کرد و اعلام داشت: این پروژه سهم مهمی در رفع نیازهای مردم شهر کرج دارد و می بایست دولت توجه بیشتری در تأمین منابع مالی پروژه به خرج دهد.

شایان ذکر است، این پروژه با ایجاد اشتغال پانصد نفره در شهر موجب تزریق روحیه امید به شهر شده و نباید با کاستی های مالی به این امید خللی وارد شود.

محمدعلی نجفی، استاندار البرز نیز اقدامات صورت گرفته در ماه های اخیر و پیشرفت پروژه را قابل توجه دانست و از پیگیری های مدیریتی در خصوص تصویب و ابلاغ لایحه ترمیم قیمت در شورای عالی فنی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با ترمیم قیمت قبلی پیمان و بهبود شرایط قراردادی، پیمانکار بتواند از ظرفیت های موجود برای بهبود و پیشرفت به موقع پروژه استفاده کند.

پیش از این بازدید، جلسه ای در محل سالن جلسات استانداری برگزار و رئیس سازمان قطار شهری کرج به همراه مدیران پروژه گزارش جامعی از روند پیشرفت پروژه متروی خط ۲ ارائه کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازدید استاندار البرز، اعضای شورای اسلامی شهرکرج، سرپرست شهرداری کرج و مدیران شهری از پروژه خط ۲ سازمان حمل ونقل ریلی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل ونقل ریلی شهرداری کرج:

صبح امروز استاندار البرز، فرماندار شهر کرج، اعضای شورای اسلامی شهر کرج ، سرپرست شهرداری کرج و معاونینشان طی جلسه ای در محل کارگاه مرکزی پروژه قطار شهری کرج از روند پیشرفت پروژه خط۲ که پیرو گزارش جامعه ای توسط مهندس صلواتی سرپرست سازمان حمل ونقل ریلی تهیه شده بود مطلع شدند و در ادامه از خط ۲ بازدید کردند.

محمد علی نجفی استاندار البرز در این جلسه ضمن ابراز رضایت از عملکرد مجموعه مدیریت شهری کرج در پیشرفت پروژه قطار شهری گفت: پروژه قطار شهری کرج از مهمترین ماموریت های مدیران شهری و استانی به شمار می رود که انتظار می رود تا تحقق کامل آن تلاش ها ادامه و موانع از سر راه برداشته شود.

وی با بیان این که استانداری البرز تمام قد از پروژه قطار شهری کرج حمایت می کند، افزود: اعتباری برای تزریق به تکمیل پروژه قطار شهری دیده شده است که تخصیصِ آن نیازمند پیگیری هایی از سوی مدیریت شهری است.

تعامل شورا و شهرداری عامل پیشرفت پروژه قطار شهری

عضو شورای اسلامی شهر کرج در این نشست، گفت: تعامل شورا و شهرداری در شکل گیری روند رو به رشد پروژه قطار شهری اثرگذار بوده است و امیدوارم این تعامل دو سویه تا پایان ادامه داشته باشد.

محمد حسین خلیلی اردکانی با بیان اینکه یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه قطار شهری کرج اختصاص پیدا کرده است، یادآور شد: یکی از اولویت های اعضای شورای شهر کرج در دوره پنجم تکمیل و به ثمر رساندن پروژه های داخلِ شهری است که پروژه قطار شهری نیز در صدر پیگیری ها قرار دارد.

وی تصریح کرد: قطع یقین راه اندازی پروژه قطار شهری در حوزه های گوناگون تاثیرات شگرفی خواهد گذاشت و باید تلاش کنیم با همدلی و همراهی و جذب منابع مورد نیاز روند پیشرفت پروژه را سرعت ببخشیم.

امکان استفاده بیش از ۲۵۰ هزار نفر از مترو

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر کرج در نشست بررسی عملکرد سازمان حمل و نقل ریلی در موضوع پروژه قطار شهری؛ گفت: امیدوارم در تکمیل پروژه قطار شهری کرج نیازسنجی ها صورت گرفته باشد.

احد رسولی با اشاره به این که با راه اندازی قطار شهری کرج مهیا می شود، یادآور شد: با افتتاح خط ۲ قطار شهری کرج بخشی از مشکلات شهری در حوزه ترافیک کاهش خواهد یافت.

لزوم حمایت استاندار البرز از پروژه قطار شهری کرج

سرپرست شهرداری کرج در این نشست بر لزوم حمایت استاندار البرز در تامین هزینه های پروژه قطارشهری تاکید کرد و افزود: در صورتی که اعتبار لازم برای تکمیل پروژه قطار شهری تخصیص نیابد به ناچار باید به سمت اصلاح قراردادها گام برداریم که این موضوع سرعت تکمیل پروژه را خواهد گرفت.

محمدرضا احمدی نژاد گفت: اعضای شورای اسلامی شهر کرج حمایت بسیار خوبی از پروژه قطار شهری و افتتاح خط ۲ داشته اند و امیدوارم این حمایت و پیگیری تا افتتاح کامل این پروژه ادامه داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نشست مشترک شورای شهر کرج ، مسئولین و مشاور سازمان حمل و نقل ریلی با نمایندگان شرکت چینی سیتیک

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل ونقل ریلی شهرداری کرج، نشست مشترک احد رسولی رئیس و غدیر مهدوی کلیشمی عضو کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج،مهندس صلواتی سرپرست و مشاورین سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج با نمایندگان شرکت چینی سیتیک برگزار شد.
موضوع مورد بحث این جلسه ادامه همکاری این شرکت بین المللی برای به ثمر رسیدن پروژه قطار شهری را مورد بررسی قرار دادند.
در ابتدای این جلسه نماینده شرکت چینی پروژه های اجرا شده توسط این مجموعه در کشورهای مختلف جهان را تشریح کرد و به بیان توانمندیها و پتانسیل فنی و کارشناسی «سیتیک» پرداخت. وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری این شرکت با سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، تصریح کرد که در صورت امضای نهایی آن می توان به تامین منابع مالی ظرف حداکثر ۳ ماه برای تزریق مترو امیدوار بود.
احد رسولی در این جلسه با بیان اینکه بزرگراه جنوبی، پروژه تفریحی گردشگری اراضی تپه مرادآب، مجتمع های تجاری و… از جمله فرصت های گردشگری کلانشهر کرج برای سرمایه گذاری خارجی است، عنوان کرد: ما از روش های BOT و سایر روش های سرمایه گذاری استقبال می کنیم اما متاسفانه شرکت های چینی تن به سرمایه گذاری مستقیم نمی دهند و این مهم محدودیت هایی را ایجاد می کند.
وی افزود: منابع و سرمایه های شهری امانتی بزرگ در اختیار نمایندگان مردم است و قبل از نهایی شدن انعقاد قرارداد با طرف چینی باید اطلاعات جامعی از توانمندیهای این مجموعه همچنین نحوه بازپرداخت اصل و سود وام در اختیار ما قرار گیرد تا صرفه و صلاح شهر و شهروندان را مد نظر قرار داده و در نهایت به جمع بندی موضوع بپردازیم. همچنین بایستی شرایط این شرکت با شرایط دیگر شرکت های سرمایه گذاری مورد مقایسه قرار گیرد تا شناخت جامعی برای نمایندگان مردم ایجاد شود.

این مسئول شهری تصریح کرد: ما مخالف سرمایه گذاری خارجی نیستیم و آن را معادل شکوفایی می دانیم؛ امروز ظرفیت ۱۱ هزار هکتار اراضی گردشگری و توریستی در کرج وجود دارد که در صورت آمادگی شرکت های داخلی و خارجی، آماده ایم تا برای ساخت هتل، پارک، رستوران، شهربازی، دریاچه مصنوعی و مجتمع های رفاهی وارد مذاکره شویم و زمین و امتیاز ساخت نیز آورده ما خواهد بود اما واقعیت این است که مهم با فاینانس شدنی نیست.

 

 

 

 

 

 

تجلیل از جانبازان محترم سازمان قطار شهری کرج توسط مهندس صلواتی سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمانحمل و نقل ریلی شهرداری کرج، به همت پایگاه بسیج الغدیر به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز جانباز از جانبازان همکار درسازمان حمل و نقل ریلی توسط مهندس صلواتی سرپرست سازمان تجلیل شد.
 
در این مراسم مهندس صلواتی ضمن ابراز خشنودی از همکاری با جانبازان محترم سازمان، جانبازان و آزادگان را نماد پایداری و حفظ کیان اسلامی دانست و گفت: زندگی امروز ما مدیون شهامت و آزادگی تمام رزمندگان و ایثارگران به ویژه جانبازان و آزادگان است که از جان و زندگی خود برای امنیت ملی گذشتند.
 
مهندس صلواتی: از مهمترین ویژگی جانبازان و ایثارگران ایمان به خدا، دلدادگی و عشق نسبت به اهل بیت و ائمه معصومین(ع) و تبعیت از ولایت فقیه عنوان کرد.
 
در پایان هدایای جانبازان محترم را حجت اسلام فاطمی تقدیم و از آنها تقدیر و تشکر نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

۵۰۰ نفر در پروژه مترو کرج مشغول به کار هستند

عضو ناظر شورای شهر در سازمان حمل نقل ریلی شهرداری کرج از نهایی شدن قیمت‌گذاری جدید پروژه قطار شهری کرج توسط شورای عالی فنی کشور ظرف سه ماه آینده خبر داد.

محمدحسین خلیلی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز در خصوص آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرج گفت: یکی از موضوعات مهم این پروژه یعنی قیمت‌گذاری جدید در شورای عالی فنی مطرح است و امیدواریم حداکثر ظرف سه ماه آینده این موضوع نهایی شود.

خلیلی اردکانی با اشاره به اختصاص بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی در بودجه ۹۷ کلانشهر کرج به مترو خاطرنشان کرد: با توجه به اختصاص این بودجه اگر روند جذب اعتبارات اختصاص یافته به مترو در سفر رئیس جمهور و فروش اوراق مشارکت به خوبی پیش برود این پروژه ظرف ۳۶ ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در این مدت هم پروژه با همه مشکلاتی که داشت متوقف نشده و در حال تکمیل است طوری که هم اکنون حدود ۵۰۰ نفر در کارگاه‌های مترو کرج مشغول فعالیت هستند.

این عضو شورای شهر کرج اظهار کرد: در هر حال ما در شورا و دیگر دستگاه‌های استانی پیگیر قیمت‌گذاری جدید شورای عالی فنی هستیم تا هر چه زودتر آن را اعلام کنیم.

وی در پایان از برنامه‌ریزی برای اتصال خط شش مترو تهران به خط پنج (تهران-گلشهر) خبر داد.