استاندار البرز در بازدید از خط 2 قطار شهری کرج مطرح کرد: پیشرفت چشمگیر پروژه و اقدامات صورت گرفته تحسین برانگیز است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دکتر عزیزالله شهبازی، استاندار استان البرز، از پروژه خط 2 قطار شهری کرج بازدید کرد.

اقدامات صورت گرفته و اجرای مهمترین بخش های عملیات تامین و نصب تجهیزات ضروری مترو در پروژه خط 2 قطار شهری کرج، در بازدید استاندار البرز، در کلام دکتر شهبازی تحسین برانگیز و قابل تقدیر عنوان شد.

صبح سه شنبه یازدهم خردادماه، دکتر شهبازی استاندار البرز، با همراهی دکتر فانی، مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز، کمالی زاده شهردار کلان شهر کرج، سرکار خانم عربشاهی، رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز، سلیمی نژاد، رییس شورای اسلامی شهرکرج، خلیلی اردکانی و احد رسولی اعضای شورای اسلامی شهرکرج، مهندس صلواتی رئیس سازمان حمل و نقل ریلی و مدیران و معاونان پروژه، از مراحل کار و پیشرفت های صورت گرفته در پروژه خط 2 قطار شهری کرج بازدید کردند.

پست برق بوستان جهان، یکی از حیاتی ترین بخش های پروژه خط 2، و تجهیزات نصب شده در این پست، در ابتدای این بازدید مورد توجه مدیران استان و کلان شهر کرج قرار گرفت. اقدام به موقع و زودهنگام در تامین تجهیزات ضروری پست برق، تاثیر بسزایی بر صرفه جویی در قیمت تمام شده و همچنین برنامه زمانی پروژه داشته است. این در حالی است که پروژه های مترو در برخی کلان شهرهای دیگر، در تامین این تجهیزات همچنان با مشکل مواجه هستند.

در حال حاضر اغلب تجهیزات فوق حساس مجموعه پست برق بوستان جهان، نصب و آماده راه اندازی می باشد.

در ادامه این بازدید، سالن مسافر ایستگاه جهانشهر، محل برگزاری جلسه جهت ارایه گزارش به بازدید کنندگان بود. ایستگاه جهانشهر از جمله مجموعه های ایستگاهی در خط 2 قطار شهری کرج می باشد که کلیه اقدامات اجرایی و نازک کاری های اساسی در این مجموعه به اتمام رسیده و به زودی آماده راه اندازی می باشد.

مهندس رستمی، مدیر پروژه خط 2 قطار شهری کرج، در این جلسه با ارایه گزارشی جامع از روند عملیات اجرایی و اقدامات صورت گرفته، عنوان کرد : تلاش مضاعف و همت بالای مجموعه کارفرمایی پروژه، از شهردار محترم کلان شهر کرج تا اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، باعث شد طی هفته های اخیر گام های بزرگی جهت تامین، ورود و نصب تجهیزات مترو برداشته شود و اکنون شاهد هستیم که در اولویت اول این خط، بسیاری از تجهیزات مورد نیاز تامین و در محل های مورد نظر نصب شده اند.

رستمی پیشرفت اولویت اول پروژه جهت تست گرم راه اندازی را 97.4 درصد عنوان کرد و اظهار داشت با توجه به اراده موجود در مجموعه مدیریت شهری و همیاری بی نظیر بین نهادهای متولی، شهروندان محترم کلان شهر کرج به زودی شاهد راه اندازی اولویت اول خط 2 قطار شهری کرج خواهند بود.

دکتر کمالی زاده، شهردار کلان شهر کرج، اقدامات صورت گرفته جهت راه اندازی اولویت اول را چشگیر دانست و اظهار داشت: عملیات روسازی و ریل گذاری در لاین شمالی خط 2 با سرعت در حال اجراست و به زودی با ورود ناوگان به تونل، مشکلی جهت تست مسیر اولویت اول نخواهیم داشت.

دکتر کمالی زاده، از اتمام عملیات شفت ورود ناوگان خبر داد و عنوان کرد، طراحی و اجرای این شفت، عملیات مهندسی حساسی بود که به خوبی اجرا و اکنون به اتمام رسیده است. با توجه به اینکه دو رام قطار از مدتها قبل برای خط 2 قطار شهری کرج تامین شده، پس از اورهال این قطارها، آماده ایم که آنها را به تونل منتقل کنیم.

در ادامه این جلسه، استاندار و هیئت همراه، از اقدامات صورت گرفته در پروژه بازدید کردند.

دکتر شهبازی استاندار در این بازدید بیان داشتند: با توجه به تراکم بالای جمعیت در شهرکرج ، تسریع در راه اندازی پروژه قطار شهری در این شهر از اهمیت بالایی به لحاظ ترافیکی و زیست محیطی برخوردار است .

استاندار البرز ادامه داد: ۱۰ هزار نفر در هر کیلومتر مربع از شهر کرج سکونت دارند که ضرورت  برخورداری از سیستم حمل و نقل آسان را دوچندان می کند.

وی افزود: افتتاح فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج زمینه جابه جایی روزانه ۶ هزار مسافر در این  شهر را فراهم می کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.