برگزاری جلسه مدیریتی ویژه با حضور رئیس شورای اسلامی شهر جهت رفع مشکلات و پیش برد صحیح پروژه خط 2

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج:

صبح روز یکشنبه 28 آذرماه جلسه ای مدیریتی ویژه بین اعضای شورای اسلامی شهر کرج ، مدیران سازمان حمل و نقل ریلی و مدیران شرکت پیمانکار خط 2 (سابیر) در جهت رفع موانع و مشکلات و پیشبرد صحیح پروژه خط 2 در محل ساختمان مرکزی سازمان برگزار گردید.

اعضای شرکت کننده در این جلسه دکتر چپردار رئیس ، مهندس رحیمی نایب رئیس و مهندس محمدی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهرکرج ، مهندس سعیدی کیا رئیس سازمان حمل و نقل ریلی ، مهندس سجادی مدیرعامل شرکت پیمانکار(سابیر) و همچنین مدیران و مشاور پروژه خط 2 بودند.

دکتر چپردار رئیس شورای اسلامی شهرکرج در ابتدای جلسه بیان فرمودند: پیرو دستور استاندار محترم البرز مقرر شد جلسات ویژه و منظمی بین شورا ، سازمان حمل و نقل ریلی و شرکت پیمانکار پروژه خط 2 در جهت رفع مشکلات و پیشبرد صحیح پروژه برگزار شود و این که ورود به مباحث فنی مطرح نیست بلکه وظیفه تعیین شده شورای ششم تسهیل پروژه به همراه مدیریت شهری و تسریع در رفع موانع اجرائی است و بنا است که گزارشات مربوطه به استاندار البرز ارائه گردد.

در ادامه مهندس رحیمی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرج بیان کردند: یک تیم پنج نفره از شورا شامل آقایان چپردار رئیس ، اسدیان ، محمدی ، حاج قاسمی و خود بنده وظیفه پیگیری امور مربوط به قطار شهری (مترو) را به عهده دارد و مدیریت شهری با تعریف و ایجاد برنامه و سناریوی خود را به مسئولان مربوطه و به ویژه سازمان حمل و نقل ریلی ابلاغ نمایند.

مهندس محمدی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل درخصوص رفع ابهام فی مابین پیمانکار و مجموعه مدیریت شهری و مشاور اظهار خشنودی کرد و بیان داشت: زبان مشترک فنی شرایط مناسبی جهت تعامل بیشتر را فراهم نموده است.بحث بهینه نمودن طرح ها و مهندسی ارزش پروژه بسیار مهم است و نباید فراموش گردد و با حفظ شرایط کیفی حداقل هزینه های ممکن انجام شود چرا که تامین اعتبارات بسیار سخت است و صرفه جویی فنی بسیار مد نظرمی باشد و لازم است پیگیری شود.

در ادامه جلسه مهندس سجادی مدیرعامل شرکت پیمانکار (سابیر) ضمن تشکر از تشکیل این جلسه ویژه اعلام نمودند: در دوسال گذشته ما سرعت پروژه را بخوبی بالابردیم و خوب عمل کردیم و انتظار می رود با شرایط پیش رو این روند پیشرفت ادامه داشته باشد و اعتبارات لازم تامین گردد تا پروژه به سرانجام برسد.

در ادامه جلسه نیز مهندس سعیدی کیا رئیس سازمان حمل و نقل ریلی ضمن تایید و تاکید بر صحبت های انجام شده اعلام فرمودند: یکی از علل تاخیر پروژه و زمان 15 ساله روند اجرایی آن عدم تامین اعتبارات بموقع است. اکنون نیز لازم است مدیریت شهری تمام تلاش خود را بکار بگیرد تا اعتبارات لازم یا حداکثر اعتبارات قابل قبول حصول تامین شود. بدیهی است با توجه به تورم هرچه کار بیشتری در زمان کوتاه تر صورت پذیرد هزینه کمتری به پروژه و استان تحمیل می گردد.

ایشان خاطرنشان کردندکه با شرایط فعلی می شود انجام تست گرم بین دو ایستگاه چهارراه طالقانی و گلشهر صورت پذیرد و هم زمان ایستگاه شهید سلطلانی نیز به پیشرفت خود ادامه دهد.

مهندس سعیدی کیا تقاضا داشت که با همکاری استاندار محترم و شورای اسلامی شهر بشود دپو (پایانه خط) هم به سرانجام رساند و تملک آن را صورت داد .

در پایان جلسه مقرر گردید تمامی اقدامات لازم برای تامین اعتبار با همراهی مدیریت استانی و شهری مورد بررسی قرار گیرد تا با تزریق منابع مالی بتوان روند اجرایی را سرعت بخشید.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.