برگزاری نشست خبری بررسی آخرین وضعیت پروژه خط 2 قطار شهری کرج در استانداری البرز

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

متروی کرج آماده بهره برداری است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی:  روز یکشنبه نشست خبری بررسی آخرین وضعیت پروژه خط 2 قطار شهری کرج با حضور احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، علی قاسم پور رئیس شورای اسلامی شهر، مهرداد کیانی شهردار کلانشهر کرج و خلیلی کوزه کنانی رئیس سازمان در استانداری البرز برگزار گردید:

 احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز دراین نشست خبری بیان داشت : طبق پیش بینی قرار است این خط ریلی همزمان با روز نیمه شعبان با حضور یک مسئول کشوری افتتاح و بهره برداری غیر تجاری شود.

وی ضمن قدردانی از صبوری شهروندان کرج گفت: بارها قول افتتاح این پروژه داده شده اما این بار مصمم به گشایش آن هستیم .

در ادامه مسئولین حاضر اعلام کردند هماهنگی ها برای بهره برداری غیر تجاری از خط ۲ قطار شهری کرج انجام شده است.

قاسم پور رییس شورای اسلامی شهر کرج نیز گفت: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده خط ۲ قطار شهری کرج در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

علی قاسم پور افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج این پروژه کلان را گام به گام پیش می برد چرا که اهمیت این پروژه برای شورا و شهرداری کرج به حدی بود که تمام ۱۳ عضو شورا پیش از دهه مبارک فجر در آزمایش تست گرم آن حضور داشتند.

وی با بیان اینکه به تاخیر افتادن بهره برداری از این پروژه دلایل فنی و خاص خود را داشته است، گفت: تمام تلاش خود را برای افتتاح غیر تجاری آن در نیمه شعبان بکار بسته ایم و هماهنگی های لازم با استاندار البرز نیز در این زمینه شده است.

قاسم پور تاکید کرد: ایجاد فضای همدلی محوری ترین برنامه شورا و شهرداری کرج برای خدمت صادقانه به شهروندان است ضمن آنکه از انتقاد دلسوزانه نیز استقبال می کنیم.

شهردار کرج نیز در این نشست با بیان اینکه کرج دارای عقب ماندگی هایی از گذشته است ، بیان کرد: در آن مقطع در پروژه قطار شهری کرج تصمیم گیر نبودیم ولی تمام تلاش خود را برای رضایتمندی مردم بکار خواهیم بست.

مهرداد کیانی با عذرخواهی از شهروندان به خاطر تاخیر در افتتاح پروژه قطار شهری کرج گفت: فناوری های روز برای پیشبرد پروژه قطار شهری بکار گرفته شده و ۶ هزار و ۵۰۰ تن میلگرد برای قطار شهری کرج تا ایستگاه شهید سلطانی خریداری شده است.

وی گفت: رشد قابل توجهی در پروژه قطار شهری شاهد هستیم و امیدواریم با تحویل آن به نحو احسن هرچه بیشتر بتوانیم رضایتمندی مردم را جلب کنیم.

 

در ادامه خلیل کوزه کنانی رئیس سازمان قطار شهری کرج در نشست خبری بررسی آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرج بیان کرد: در گام نخست یک رام قطار به صورت رایگان مسافران را در ساعاتی از روز در کرج جابجا خواهد کرد و پس از رسیدن رام دوم و ایجاد تمهیدات لازم این خط ریلی تجاری سازی شده و خدمات رسانی خواهد داشت.

وی گفت : رام نخست قطار شهری کرج دارای هفت واگن است.

خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۵ بین کمالشهر در غرب کرج و شهرستان شهریار استان تهران آغاز شده که تاکنون ۱۵ کیلومتر از تونل این خط حفاری شده است.

 

قطعه نخست این خط ۶ کیلومتر است که ایستگاه چهل و پنج متری گلشهر را به چهارراه آیت الله طالقانی کرج متصل می کند.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.