فاز نخست قطار شهری کرج با حضور وزیر کشور افتتاح شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

فاز نخست خط ۲ متروی کرج به طول ۵ و نیم کیلومتر روز دوشنبه با حضور وزیر کشور افتتاح شد. دکتر احمد وحیدی همچنین از طرح کنارگذر فردیس که نقش موثری در کاهش بار ترافیکی این استان دارد، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، با توجه به اینکه ۱۸ درصد ترافیک کشور را در استان البرز است، بار ترافیکی ۱۴ استان بردوش این استان سنگینی می کند که با اجرای این نوع پروژه ها بخش قابل توجهی از مشکلات در حوزه حمل و نقل حل می شود.
بر این اساس فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج به طول حدود ۵.۵ کیلومتر از ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی به صورت آزمایشی راه اندازی می شود .
رام قطار، هفت واگنی است و سرخط مسافرگیری آن نیم ساعت یکبار است که به مرور این مدت زمان کاهش می یابد.
همچنین پروژه ملی کنار گذر فردیس یکی دیگر از این پروژه ها است که نقش موثری در بهبود سفرهای برون شهری دارد . رانندگان وسایط نقلیه هر روز شاهد ترافیک در آزاد راه تهران – کرج در محدوده پل فردیس هستند .

این نقطه ترافیکی دراین محدوده که به دلیل اتصال چندین مسیر مهم بوجود می آید نیاز به طراحی یکی از بزرگترین پروژه های راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان البرز داشت .با بهره برداری از کنار گذر فردیس به میزان قابل توجهی کاهش ترافیک را خواهیم داشت و برای این پروژه ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است که با بالاترین سطح استانداردها وسایل نقلیه از طریق این پروژه از بزرگراه لشکری به بعد از پل فردیس هدایت می شوند .
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.