متروی کرج به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج گفت: با یک رام قطار اولویت فاز یک خط دو قطار شهری کرج در دو ایستگاه ۴۵ متری گلشهر و آیت الله طالقانی به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، خلیل کوزه کنانی روز دوشنبه هشتم اسفندماه در آیین افتتاح بخشی از خط ۲ قطار شهری کرج (ایستگاه آیت الله طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر) که با حضور وزیر کشور، استاندار البرز و مدیران شهری برگزار شد، بیان کرد: پس از گذشت ۲۰ سال با تلاش مجموعه مدیریت شهری کرج توانستیم مترو کرج را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهر کرج به عنوان ششمین شهر کشور مترو افتتاح می‌کند، گفت: در حال حاضر با یک رام قطار اولویت فاز یک خط دو قطار شهری کرج در دو ایستگاه ۴۵ متری گلشهر و آیت الله طالقانی به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد.

کوزه کنانی با بیان اینکه پروژه قطارشهری کرج در برنامه‌های دراز مدت بابت خط دو نیاز به ۱۰ رام قطار دارد، افزود: همچنین در برنامه‌های کوتاه مدت برای اتصال به ‌ایستگاه شهید سلطانی نیاز به تهیه سه رام قطار به صورت CBU است.

وی عنوان کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه استفاده از روش CBU و خرید کامل قطار می‌تواند راهگشا باشد.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج با اشاره به اینکه برای اتصال ‌ایستگاه آیت الله طالقانی به ‌ایستگاه شهید سلطانی چهار هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز است، ابراز امیدواری کرد: با حمایت دولت بتوانیم‌ ایستگاهای بیشتری در سطح شهر راه انداری کنیم.

کوزه کنانی در پایان بیان کرد: با توجه به وضعیت آلودگی هوا و گره ترافیکی، خط دو قطار شهری کرج می‌تواند با تزریق مالی و کار هدفمند، شهروندان را ظرف حدود ۱۲ دقیقه به مقصد برساند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.