نشست مدیران پروژه خط 2 متروی کرج با اعضای شورای شهر و جمعیت همیار کرج

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 در نشست مدیران پروژه خط 2 متروی کرج با اعضای شورای شهر و جمعیت همیار کرج مطرح شد :

کلان شهر کرج، بدون مترو، روزهای سختی در پیش خواهد داشت

صبح روز پنجشنبه  نهم آذر ماه نود و هفت، مدیران و دست اندرکاران پروژه خط 2 متروی کرج، و اعضای شورای شهر این کلان شهر، میزبان اعضای موسسه البرز شناسی جمعیت همیار کرج بودند.

در ابتدای این نشست،دکتر احمد رسولی، از اعضای شورای شهر، به عنوان میزبان این نشست، عنوان کرد، این برای نخستین بار است که نمایندگان یک نهاد مردمی به بازدید پروژه در حال ساخت می آیند. تلاش ما این است که مردم شریف کرج، در جریان نحوه و چگونگی ساخت متروی شهر خود قرار بگیرند و در این راستا آماده پاسخگویی به سوالات نهادهای مردمی هستیم.

وی در خصوص الزام برخورداری کرج از خطوط مترو و لزوم توجه ویژه به تقویت حرکت روبه جلو این پروژه حیاتی توضیحاتی برای نمایندگان جمعیت همیار کرج ارایه نمود.

رسولی عضو شورای شهر کرج و ناظر این شورا در پروژه خط دو متروی کرج، توجه ویژه شورای شهر، شهرداری و دولت به پروژه زیرساختی و مهم مترو را برای این شهر یک نیاز فوری و ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد، با توجه به شتاب گرفتن عملیات اجرایی این پروژه در ماه های اخیر، با تامین اعتبار لازم، شاهد افتتاح زودهنگام بخشی از مسیر خط 2 در آینده نزدیک باشیم.

در ادامه این نشست، دکتر کاظمینی معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ریلی کرج، ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص خط دو مترو، ابراز داشت، سازمان در صدد است با ایجاد شرایط لازم و تامین اعتبارات مورد نیاز، در مسیر سناریوی مطلوب جهت راه اندازی خط دو حرکت کند.

در بخش دیگری از این نشست، مهندس امینی معاون تجهیز و بهره برداری سازمان قطار شهری کرج و حومه، در خصوص ویژگی های فنی و تجهیزات متروی کرج، با ارایه توضیحاتی به میهمانان این نشست، متروی کرج را به لحاظ توجه به شرایط رفاهی و ایمنی شهروندان، دارای استاندارهای بالایی ارزیابی کرد.

در ادامه جلسه، مهندس محسنی، مدیر پروژه خط دو متروی کرج در مشاور کارفرما، با ارایه گزارش جامعی از وضعیت پروژه، ارکان این پروژه را برشمرد و ابراز داشت، در حال حاضر، شرکت های توانمندی در بخش های مختلف پروژه خط 2 مترو کرج با جدیت مشغول فعالیت هستند و با گسترش حجم عملیات مختلف در حوزه های مهندسی، تجهیز و اجرایی، هیچ گونه مشکلی برای شتاب دادن به فعالیت ها وجود ندارد.

محسنی، خط دو متروی کرج را یکی از خطوط شش گانه مترو در این کلان شهر دانست و گفت :  تنها در فاز یک خط دو، نزدیک به دو میلیون متر مکعب خاکبرداری داشته ایم که این میزان، معادل نُه و نیم برابر خاکبرداری تونل نیایش تهران می باشد.

مدیر پروژه خط دو متروی کرج در مشاور کارفرما، بیان داشت، در حال حاضر تعداد 3 ایستگاه از فاز اول خط دو متروی کرج، با تکمیل سکو و سالن تهیه بلیط، وارد فاز نازک کاری و تاسیسات شده است. همچنین از مجموع چهارده ایستگاه فاز اول خط دو، تعداد چهار ایستگاه نیز با تکمیل سکو و سالن تهیه بلیط، مشغول اجرای سازه های جانبی، همچون پله های فرار، ورودی ها، هواسازها و … می باشند و هفت ایستگاه در حال عملیات حفاری و اجرای بتن ریزی سازه اصلی هستند.

در ادامه این نشست، آقای خلیلی اردکانی، عضو شورای شهر کرج، وضعیت توسعه شهر کرج، افزایش روزافزون جمعیت و مهاجر پذیر بودن این شهر را بدون برخورداری از زیرساختهایی چون مترو در آینده بسیار نا امید کننده و خطرناک دانست و ابراز داشت، مدیران شهری کرج جهت تحقق آرمان برخورداری شهروندان این کلان شهر از مترو، می بایست تمام توان خود را بگذارند و شرایط را برای حرکت پرشتاب این پروژه محیا کنند.

در ادامه این جلسه، اعضای شورای شهر و مدیران پروژه خط دو متروی کرج در بازدید از تونل و ایستگاه های این پروژه، توضیحات تکمیلی را به اعضای جمعیت همیار کرج ارایه نمودند.

 

             

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =