مترو باید در اولویت پروژه های عمرانی شهر کرج قرار بگیرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج: 

دوشنبه دوازدهم آذر ماه نود و هفت، جلسه مدیران پروژه خط 2 قطار شهری کرج با معاونت عمرانی استانداری البرز برگزار شد.

 

با توجه به سرعت گرفتن عملیات عمرانی پروژه خط 2 متروی کرج، پس از ابلاغ لایحه ترمیم، همچنان تامین منابع مالی این پروژه حیاتی با مشکلاتی مواجه است. در همین راستا، در نشست مدیران این پروژه با مهندس ارتقایی، معاونت عمرانی استانداری البرز، راهکارهای برون رفت از این مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

علی اصغر صلواتی، مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج و حومه، به فعال شدن پروژه پس از ابلاغ لایحه ترمیم اشاره کرد و افزود : ما همچنان به جذب حمایت مصوب در سفر استانی ریاست جمهوری موفق نشده ایم و با وجود فعالیت گسترده پروژه پس از ابلاغ لایحه ترمیم، هنوز ترتیب اثری در خصوص پرداخت مصوبات داده نشده.

در ادامه این جلسه، مهندس محسنی، مدیر پروژه خط 2 قطار شهری کرج در مشاور کارفرما، با ارایه گزارش جامعی از روند فعالیت پروژه در ماه های اخیر، به سناریوی مورد نظر ارکان پروژه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بهره برداری از مسیر ایستگاه 45 متری گلشهر تا ایستگاه جهانشیر با توجه به وضعیت منابع مالی پروژه، سناریوی مورد نظر ارکان پروژه می باشد و برنامه ریزی ها در همین راستا صورت پذیرفته.

مهندس محمد جواد رستمی، مدیر پروژه خط 2 قطار شهری کرج در شرکت پیمانکار با اشاره به عدم تحقق تهاتر به دلیل نبود ساز و کار لازم، وضعیت تهاتر را به زیان پیمانکار دانست و خواستار اتخاذ تصمیم در این خصوص شد.

در انتهای این نشست، مهندس ارتقایی، معاونت عمرانی استانداری البرز، ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و دست اندرکاران پروژه حیاتی و مهجور قطار شهری کرج، ابراز داشت : مترو باید در اولویت برنامه ریزی شهری و پروژه های عمرانی شهر کرج قرار بگیرد.

ارتقایی خواستار تشکیل کارگروهی جهت حل مشکلات فاینانس پروژه شد و در این ارتباط رایزنی با سطوح بالاتر و نمایندگان مجلس و وزارتخانه های مختلف را ضروری دانست.

معاون عمرانی استانداری البرز، تشکیل جلسه ای با اعضای شورا و شهردار جهت رسیدن به ساز و کاری مناسب و مدون در خصوص تهاتر املاک و تبدیل آن به مبالغ ریالی را ضروری دانست و بازدید از خط 6 متروی تهران و بررسی چگونگی تهاتر در آن پروژه را راهگشا تلقی کرد.

 

 

      

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =