جلسه مشترک خانم دکتر دشتگرد رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج با مدیران و مشاوران سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سارا دشتگرد عضو شورای اسلامی شهر کرج : پروژه های اجرا شده دوره های قبل مدیریتی شهر کرج فاقد پشتوانه کارشناسی و مطالعات کافی بوده اند.

دشتگرد رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج در جلسه مشترک با مدیران و مشاوران سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج ضمن اعلام این مطلب افزود هزینه های بسیار زیادی در پروژه های غیر ضروری شهری به مردم و شهر تحمیل شده بود که اثرات آن تاکنون ادامه دارد و موجب اتخاذ سیاست های انقباضی در بودجه بندی کارهای عمرانی گردید.

وی از اقدامات سازمان قطار شهری در زمینه راه اندازی مجدد پروژه خط ۲ مترو تمجید کرد و ابراز داشت برای اولین بار در طول مسئولیت خود در شورای شهر شاهد شروع مطالعات بنیادی در زمینه حمل و نقل و ترافیک بوده ام و این کار ارزشمند است.

در این جلسه علی اصغر صلواتی رئیس سازمان قطار شهری و مشاور پروژه خط ۲ گزارشی از روند اقدامات انجام شده به منظور راه اندازی مجدد این پروژه ارائه نمودند و اعلام داشتند در صورت ابلاغ لایحه ترمیم قیمت پیمان موجود بالغ بر سه هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این پروژه شاغل خواهند شد و رونق بسیار خوبی در شهر ایجاد میگردد.
در حال حاضر با تزریق ۱۷۵ میلیارد ریال نقدینگی شاهد پیشرفت قابل قبولی در زمینه راه اندازی مجدد پروژه بوده ایم.
صلواتی از تصویب ۲۲۰۰ میلیارد ریال بودجه جهت تکمیل مترو توسط شورای شهر تشکر کرد و ابراز داشت در صورت تامین به موقع منابع مالی و استملاک زمین های مورد نیاز ، پروژه در زمان بندی ۳۶ ماهه در فاز اول محقق خواهد شد.

همچنین طرح پیشنهادی اتصال خط ۶ متروی تهران به خط ۲ متروی کرج در این جلسه مطرح و توضیحات لازم ارائه گردید.
مطابق این طرح ، به منظور کاهش بار ترافیک خط فعلی متروی تهران کرج و همچنین تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی خصوصا مترو ، طی مکاتبه ای با معاون اول رئیس جمهور ، پیشنهاد شده است ایستگاه شهر زیبا در خط ۶ تهران به ایستگاه بوستان جهان در خط ۲ کرج متصل گردد.
خط ۶ تهران تنها خطی است که با کلیه خطوط موجود تهران تقاطع دارد و از این طریق شهروندان کرج میتوانند با استفاده از مترو به تمام نقاط دارای خط ریلی در شهر تهران دسترسی داشته باشند.
با اجرای این پروژه ، از حجم زیاد مسافرینی که در ساعات اوج تردد وارد ایستگاه شهید سلطانی (کرج) میشوند کاسته خواهد شد.

در خاتمه روند اقدامات انجام شده در زمینه مطالعات در دست اقدام خط ۵ متروی کرج نیز توسط مشاورین پروژه ارائه گردید.

 

 

 

 

 

 

عکس از علی صنعتی مقدم

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =