دیدار رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد با رئیس و جمعی از مسئولان سازمان حمل و نقل ریلی و دو عضو ناظر شورای اسلامی شهر کرج

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیران شهری و اعضای شورای شهر کرج با رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد دیدار و پیرامون موضوع قطارشهری گفتگو کردند.

در ابتدای نشست، مهندس خلیلی و رسولی اعضای شورای شهر کرج هدف از سفر خود به مشهد را آگاهی از رویه پیشرفت پروژه قطارشهری و بهره‌گیری از تجربیات این شهر اعلام کردند و با اشاره به بازدید از ایستگاه های مختلف و عملیات احداث مترو، سازمان قطارشهری و مدیریت شهری مشهد را بسیار توانمند خواندند.

محمدرضا حیدری در ادامه نشست با بیان اینکه پرهیز از مجادلات سیاسی، توجه به انسجام شورا و تعامل با دستگاه ها و مجموعه های دخیل در شهر یکی از راهبردهای محوری شورای پنجم شهر مشهد بوده است، اظهارکرد: اگر فضای حاکم بر شهر طبق روال پیش از دوران انتخابات پیش برود، شهر ضرر خواهد کرد و در دسترسی به اهداف با مشکل روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به نقش برجسته شهردار در گسترش تعاملات، گفت: شورای شهر هم با تمام وجود در جهتگیری های خود از شهرداری حمایت کرده است.

حیدری در ادامه به پروژه قطارشهری مشهد پرداخت و تصریح کرد: با وجود مشکلات مالی و شرایط نامناسب اقتصادی، عملیات عمرانی قطارشهری پیوسته در حال پیشرفت است؛ خط 2 قطارشهری در شرایطی به بهره‌برداری رسیده که فاقد سیستم سیگنالینگ بوده و هزینه هنگفتی تجهیز آن به مدیریت شهری جدید مشهد تحمیل کرد.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه به همت شورای شهر و شهرداری شاهد اتصال خط 1 و 2 قطارشهری بودیم، گفت: تیم توانمندی در سازمان قطارشهری مشهد به کار گرفته شده و خوشبختانه با اخذ مجوز انتشار و فروش 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت که اواخر سال گذشته با تلاشهای شهردار محترم محقق شد، اقدام تاثیرگذاری در زمینه پیشرفت این پروژه محسوب می‌شود.

حیدری موفقیت در پیشبرد و تحقق قطارشهری را در گرو متمرکز کردن اختیارات دانست و گفت: در این زمینه، سازمان اقتصادی شهرداری متولی اوراق مشارکت شده و این ظرفیت را دارد که با بانکها وارد مذاکره شود.

در پایان مهندس صلواتی رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج از روند کارهایی که نیز این سازمان در جهت پیشرفت انجام داده و نیز با کمک گرفتن از تجربیات دیگر قطار شهری ها برای بهبودهرچه زودتر و به بهره برداری رسیدن قطار شهری کرج بیاناتی داشتند و ابراز خرسندی کردند که با این اقدامات بتوانند همانند کلانشهر مشهد کلانشهر کرج نیز به پیشرفت های بیشتر برسد.

 

 

 

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 12 =