لایحه دو فوریتی استفاده از تحصیلات مالی خارجی (فاینانس) جهت احداث خط 2 قطار شهری کرج در شورای اسلامی شهر کرج مصوب گردید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرکرج لایحه دو فوریتی استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) جهت احداث خط 2 قطار شهری کرج با قیدِ ارز مبادله‌ای با اکثریت آرا به تصویب رسید و نشان دهنده عزم جدی اعضا شورای پنجم برای تحقق روایای مترو می باشد تا مردم شریف کرج هرچه زودتر از این نعمت بهره مند شوند.

 

 

 

بخش هایی از نظر های اعضا شورا به این گونه بود:

 

 

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج؛
با نظارت بیشتر می توان هزینه ها را کنترل کرد 🔻نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج، نظارت بر کنترل هزینه ها به منظور پیشبرد اهداف و اتمام پروژه های نیمه تمام از ضروریاتی است که مجموعه مدیریت شهری باید به آن توجه ویژه داشته باشد. 
منصور وحیدی در هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، در خصوص لایحه فاینانس پروژه خط 2 قطار شهری کرج، اظهار داشت: پروژه قطار شهری یکی از پروژه های مهم کلانشهر کرج به شمار می رود که همزمان با آغاز به کارِ شورای پنجم از پیشرفت نسبی خوبی بهره مند شده است.

به گفته نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج؛ نظارت بر اجرای پروژه قطار شهری می تواند سرعت پیشرفت کار را افزایش دهد. 

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج؛ 
رویای مترو رویای جذابی است به شرط آن که محقق شود

دبیر اول شورای اسلامی شهر کرج پروژه قطار شهری را مهم ترین پروژه مجموعه مدیریت شهری کرج دانست و عنوان کرد: رویای مترو برای کرج رویای جذابی است به شرط آن که محقق شود. 
 مهدی حاجی قاسمی در هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج در خصوص لایحه استفاده از فاینانس برای بهره برداری از پروژه قطار شهری کرج، اظهار کرد: این لایحه را نه رد می کنم نه قبول.

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج به مشکلات مالی شهرداری در یک سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: باید از سهمِ دولتی برای بهره برداری از پروژه قطار شهری کرج کمک گرفت.

 

استفاده از فاینانس روش اقتصادی مناسبی برای قطار شهری کرج است 
رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای شهر کرج به بازپرداخت تسهلیات فاینانس اشاره کرد و افزود: به نظر می رسد، استفاده از فاینانس برای تکمیل پروژه قطار شهری روش اقتصادی مناسبی به شمار می رود.

حسین محمدی با اشاره به بهره تسهیلات بانکی و شرایط اقتصادی، اظهار داشت: استفاده از فاینانس به صرفه تر و مطلوب تر از روش های دیگر است.

 محمدحسین خلیلی اردکانی در هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، با اشاره به اینکه سکونِ پروژه قطارشهری طی سال های گذشته مردم را به این پروژه بدبین کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر و با تلاش های صورت گرفته این پروژه به چرخه یِ فعالیت بازگشته است.

2 ایستگاه از متروی کرج تا دهه فجر به مراحل تکمیلی می رسد 🔻عضو شورای اسلامی شهر کرج، از افتتاح روند تکمیل دو ایستگاه مترو تا دهه فجر امسال خبر داد تا مردم به بازدید بیاین و این بدبینی از بین برود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فرصت های مالی و تزریق منابع مالی برای تکمیل قطارشهری کرج از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: در این خصوص جلسات هفتگی پر تعدادی برگزار شده و نتایج خوبی نیز به همراه داشته است. 
این عضو شورا پروژه قطارشهری را یکی از افتخارات کلانشهر کرج داست و یادآور شد: فعالیت پروژه قطار شهری از آغاز کارِ شورای پنجم روند مطلوبی داشته به گونه ای که زمانی که شهر با سرپرست اداره می شد نیز وقفه ای در روند آن، ایجاد نشد.

خلیلی اردکانی با اشاره به اینکه از اوراق مشارکتی ۴۰۰ میلیارد تومانی پروژه قطار شهری کرج نزدیک به ۲۵۰ میلیارد تومان کاسته شده، توضیح داد: این پروژه به‌ یقین از افتخاراتِ شهر کرج خواهد بود.

عضو ناظر شورای اسلامی شهر کرج در سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، گفت: نکته دیگر آن که سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی نیز در پیشرفت پروژه قطار شهری عملکرد خوبی داشته و تمامی جوانب پروژه به دقت مد نظر قرار گرفته است. 

 فرج الله ایلیات در هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر در خصوص لایحه استفاده از فاینانس جهت تکمیل خط 2 قطارشهری کرج، گفت: متاسفانه برخی تصمیمات تبعاتی را به دنبال دارد که این موضوع در پروژه قطار شهری دامن گیر مسولان شده است.

فاینانس سرعت تکمیل پروژه قطارشهری کرج را افزایش می دهد 🔻عضو شورای اسلامی شهر کرج استفاده از فاینانس در پروژه قطار شهری را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با این کار سرعت تکمیلِ پروژه قطارشهری بیشترخواهد شد. 

وی با تاکید بر اینکه باید از ابتدا درباره تامین منابع مالی پروژه قطارشهری تدبیری می اندیشیدیم، تصریح کرد: پروژه قطار شهری کرج از اهمیت بالایی برخوردار است که تزریق مالی با استفاده از روش فاینانس نقش بسزایی در کاهشِ زمان بهره برداری از این طرح خواهد داشت.

این عضو شورا با اشاره به اینکه بهره گیری از فاینانس، زمان افتتاح پروژه قطار شهری را نزدیک تر می کند، به مدت زمان تکمیل طرحِ قطار شهری کرج اشاره کرد و افزود: تکمیل این پروژه با تزریق بودجه یِ مشخص و سالانه، بیش از 5 سال زمان خواهد برد.

 

  •  رحیم خستو در هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر، با اشاره به لایحه استفاده از فاینانس برای بهره برداری از خط 2 قطار شهری کرج، اظهار داشت: مزایای قطار شهری را همه می دانند، اما باید راجع به وضع مالی شهرداری حرف بزنیم. به نظر شما آیا شهرداری کرج با وضع اقتصادی کنونی می تواند پروژه قطار شهری را پیش ببرد؟این عضو شورا ادامه داد: تا سه سال دیگر هم پروژه قطار شهری به ثمر نمی رسد و باید در خصوص آن واقع بینانه حرف زد، رویای قطارشهری اگر با واقعیت تطبیق نداشته باشد به نتیجه نمی رسد.سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر این که از مبلغ فاینانس چه مقدار قرار است به پیمانکار پروژه قطار شهری کرج که در اجرای تعهداتش ناموفق بوده پرداخت شود، گفت: باید بررسی شود منابعِ لازم برای بازپرداخت تسهیلات بانکی از کجا قرار است تامین شود.

    خستو با بیان اینکه ردیف های تزریق بودجه در پروژه قطار شهری کرج به هیچ عنوان مشخص نیست، یادآور شد: در مقابل هزار میلیارد تومانی که برای این پروژه هزینه شده آیا کاری نیز اجرایی شده است؟

    وی تاکید کرد: تمامی ابعاد کار به ازای قبول تعهد بانکی و استفاده از فاینانس برای تکمیل پروژه قطار شهری باید مشخص باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =