وزیر کشور به منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی مهم کرج از جمله روند اجرایی قطار شهری کرج و آزادراه همت وارد کرج شد.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حمل و نقل ریلی :احمد وحیدی، وزیر کشور، در نوزدهمین سفر استانی هیأت دولت سیزدهم که به مقصد استان البرز صورت گرفت با حضور در مرکز استان از چند پروژه عمرانی و مهم البرز بخصوص پروژه خط 2 قطار شهری کرج بازدید به عمل آورد.

احمد وحیدی‌ در حاشیه بازدید از خط 2 قطار شهری کرج با بیان اینکه ‌در 15 کیلومتری که در حوزه کرج واقع می شود نزدیک به 10 ایستگاه پیش بینی شده است، اظهار داشت: در ایستگاه 45 متری گلشهر در میانه این این خط هستیم که این ایستگاه 95 درصد و بقیه ایستگاه ها در مجموع 40 تا 50 درصد پیشرفت دارند.

وی با بیان اینکه  در کل خط 5 کیلومتر نسبتاً آماده است که این امر خیلی به مردم و کاهش ترافیک کمک نمی کند لذا باید در فاصله بیشتری خط باید راه اندازی شود، افزود:‌ پیمانکار تعدیل هایی را اعمال کرده و درخواست هایی دارد که مقداری بیش از آن چیزی است که شهرداری به عنوان کارفرما می‌تواند پرداخت کند.

وزیر کشور افزود: مساله تامین مالی است که کمبود دارند. چند هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی می کنند که جزو نیازمندی‌هاست.

وی گفت: اساس این بود که سرمایه‌گذار برای این پروژه پیدا شود که فعلا سرمایه‌گذار فعالی در زمان حاضر وجود ندارد و لذا برای تامین مالی آن انتظار شهرداری این است که دولت کمک کند.

وحیدی ادامه داد: کمک‌های دولت محدود است و نمی‌تواند به طور گسترده کمک کند. در مقداری که می‌شود دولت کمک کند باید بحث کنیم تا شهرداری بتواند به کار تحرکی دهد. اگر هم بتوانند سرمایه‌گذار پیدا کنند کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی اضافه کرد: مقداری هم تجهیزات تهیه شده که از خارج کشور بوده و این کار در زمانی صورت گرفته که در کشور توان تولید وجود داشته و در این زمینه ابهامی هم با وزارت صمت وجود دارد که به درستی ایرادی گرفته و باید دید این مساله را حل کنیم یا نه.

وزیر کشور افزود: مقداری هم برای دپو زمین احتیاج دارند که با یکی از دانشگاه های استان در این زمینه در خصوص زمین های قابل تامین باید بحث کنیم. 25 هکتار زمین نیاز دارند که مقدار کمی نیست.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.