پیشرفت پروژه قطار شهری کرج در دو ماه اخیر به اندازه یکسال گذشته بوده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
سرپرست سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری کرج با اشاره به راه‌اندازی فاز اول خط دو قطار شهری کرج در آینده‌ای نزدیک، گفت: پیش از راه‌اندازی مترو باید فرهنگ استفاده و نگهداری از آن نهادینه شود.

مهندس خلیل کوزه کنانی در گفت‌وگو با کرج امروز با بیان اینکه اتفاقات خوبی در قطار شهری کرج در حال رقم خوردن است، اظهار کرد: گزارش مشاور کارفرما نشان‌دهنده پیشرفت قابل قبول قطار شهری در دو ماه اخیر است.

وی ادامه داد:  پیشرفت این پروژه در دو ماه اخیر با پیشرفت یک سال گذشته برابری می‌کند و امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از ایستگاهچهارراه طالقانی (K) تا 45متری گلشهر (F) باشیم.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری کرج  گفت: ۱۴.۵ کیلومتر از پروژه ۲۷ کیلومتری قطار شهری کرج به عنوان خط دو قطار شهری در اولویت بهره برداری قرار دارد که فاز اول آن در حال اجرا است.

کوزه کنانی با اشاره به اینکه هسته مرکزی شهر کرج بار ترافیکی سنگینی را متحمل می‌شود، توضیح داد: با توجه به بررسی آماری در تعداد مسافری که قرار است جابه‌جا شوند، محدوده ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی در اولویت قرار گرفته است.

وی با یادآوری این موضوع که این اولویت بخشی از برنامه ای است که می‌تواند خطوط ۴ و ۵ و خط تهران -کرج را به هم پیوند زده و از ازدحام ترافیک آن محدوده‌ها بکاهد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در مدیریت گذشته ۲ ایستگاه در این محدوده ساخته‌و روسازی خط انجام‌شده است، باید برنامه‌ریزی‌های لازم جهت فراهم ساختن بخش تجهیزاتی و کابل کشی، داکت گذاری و تأسیساتی به نحوی باشد که ابتدا فصل مشترک پرسنل و مسافران با تونل کم شده تا قطار بتواند با ایمنی مناسب حرکت کند.

این مسئول اضافه کرد: طبق این برنامه‌ریزی باید تلاش کنیم به سمتی پیش روی کنیم تا در آینده‌ای نزدیک بعد از انجام تست‌های سرد و گرم و دیگر تست‌های موردنیاز، امنیت لازم را برای مسافران ایجاد کنیم.

کوزه کنانی با بیان اینکه موضوعی که بسیار مهم تلقی می‌شود استفاده و نگهداری از قطار از سوی شهروندان است، افزود:  قطار شهری متعلق به همه شهروندان است  و باید برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی و حفظ و نگهداری از آن کوشا باشند.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری کرج در پایان از حمایت‌های استاندار البرز، اعضای شورای ششم و سرپرست شهرداری کرج قدردانی کرد و افزود: به دنبال رفع کمبودها برای سرعت بخشیدن به اتمام پروژه قطار شهری هستیم و به امید خدا و با حمایت مسئولان شهری و استانی به‌زودی شاهد بهره‌برداری از قطار درون‌شهری هستیم.
 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.